piątek, 28 lipiec 2017

1proc_62

ulotka 2015

ulotka projekty 2015

Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy:
prowadzi działalność oświatową, upowszechnianie wiedzy o przewlekłych schorzeniach neurologicznych i nowoczesnych metodach leczenia i rehabilitacji.
pomaga chorym na stwardnienie rozsiane w pozyskiwaniu środków na drogie lekarstwa powstrzymujące przebieg choroby, nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
prowadzi
  • Centrum Rehabilitacyjno-Pielęgnacyjne dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane "Ostoja"
  • punkt opieki nad chorym w domu
współpracuje z organizacjami i instytucjami działającymi w zakresie objętym celami Fundacji.
prowadzi Agencję Pośrednictwa pracy w zakresie:
  • zatrudniania niepełnosprawnych,
  • kursy aktywizacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy,
  • kursy dla wolontariuszy i opiekunów w zakresie rehabilitacji i pielęgnacji chorych.

prowadzi w ramach aktywizacji zawodowej:

• wypożyczalnię i warsztat naprawczy rowerów „Dwa koła”,
  • sklep i wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

Przekazane pieniądze będą w pierwszej kolejności wykorzystane na leczenie i rehabilitację chorych na stwardnienie rozsiane, oraz na dofinansowanie pobytów chorych w Centrum Rehabilitacyjnym „Ostoja” dla Chorych na SM w Woli Batorskiej koło Niepołomic.

Za Zarząd:
Prezes Stefan Chłopicki