sobota, 29 kwiecień 2017

Fundacja na Rzecz Chorych na SM - 24 października - Uroczyste otwarcie Ostoi

Otwarcie Centrum Rehabilitacyjnego „Ostoja” w Woli Batorskiej, odbyło się w sobotę, 24 października 2009 roku. W otwarciu brało udział około 100 osób. Poza chorymi obecni byli pracownicy i Przyjaciele Fundacji, przedstawiciele władz lokalnych oraz proboszcz z miejscowej parafii, który poświęcił budynek.

Otwarcie Centrum było wielkim świętem dla wszystkich zebranych, na które czekaliśmy ponad dziesięć lat. Centrum „Ostoja”, tak długo oczekiwane wywoływało uśmiech i radość na twarzach wszystkich zaangażowanych mających poczucie że są w miejscu które jest dla nich szansą na kompleksową rehabilitację.

Program otwarcia był bardzo bogaty...Poza przecięciem wstęgi, poświęceniem budynku oraz tradycyjnej lampki szampana, uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić cały ośrodek.

Przy okazji otwarcia, odbyła się promocja podręcznika ćwiczeń leczniczych „Usprawnianie ruchowe osób ze stwardnieniem rozsianym”, napisanym przez Pana Waldemara Makułę dr. nauk o kulturze fizycznej. Promocja książki była połączona wraz z pokazem ćwiczeń prezentowanych przez chorych na SM pod opieką samego autora.

Poza prezentacją książki wydanej dzięki Firmie Novartis w sali rehabilitacyjnej odbył się pokaz Tai-chi prezentowany przez chorych na stwardnienie rozsiane., a w gabinecie lekarskim konsultacje Pani dr. okulistki z Grupy Medycznej Puls

Kolejnymi punktami była także prezentacja wierszy troje poetek chorych na SM.

Całą uroczystość uzupełniał wystawny poczęstunek dla wszystkich gości.

Mowa powitalna Pana Prezesa

Głos zabiera Pani Halina Węglarz, wiceprezes krakowskiego Oddziału TWK

Poświęcenie budynku przez Księdza Proboszcza

Prezentacja wierszy przez Poetki związane z Fundacją