poniedziałek, 27 marzec 2017

Fundacja na Rzecz Chorych na SM - Trasy rowerowe

Proponowane trasy rowerowe

MIEJSKA TRASA ROWEROWA

Jeśli chcesz w nietypowy sposób poznać zabytki Krakowa to spośród naszych ofert wybierz MIEJSKĄ TRASĘ ROWEROWĄ. Daje Ci ona możliwość zobaczenia wielu interesujących miejsc, do których dojazd każdym innym środkiem lokomocji jest trudny lub wręcz niemożliwy, a dotarcie pieszo zbyt meczące. W czasie tej wycieczki, oprócz najbardziej popularnych zabytków Krakowa jak Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny czy Kazimierz, będzie można zobaczyć rzadziej uczęszczane lecz nie mniej interesujące dzielnice Krakowa (Podgórze, Płaszów).

TRASA: Dzielnica Kazimierz - Plac Getta - ul. Lipowa - ul. Wielicka - Płaszów (miejsce byłego obozu koncentracyjnego) - ul. Kamieńskiego - rondo Mateczny - Dzielnica Podgórze - kościół Św. Benedykta - Baszta Maksymiliańska - most J. Piłsudskiego - Wawel - Salwator - Błonia - Uniwersytet Jagielloński - Rynek Główny - Barbakan - Brama Floriańska - Plac J. Matejki - Teatr J. Słowackiego - Planty - Kazimierz.

SZLAK DWÓCH KOPCÓW
Ilość kilometrów: 20-25 km

Zaczyna się on w centrum miasta i stopniowo prowadzi do rzadziej zamieszkałych okolic Krakowa. Z Kopca Kościuszki, który jest jedną z atrakcji na trasie, roztacza się wspaniały widok na Kraków i okolice. Następnie trasa wiedzie przez Las Wolski. Kolejna atrakcja to Kopiec J. Piłsudskiego, skąd ponownie możemy podziwiać panoramę Krakowa. Z Kopca trasa wiedzie pod tajemniczy Kościół i Klasztor Kamedułów na Srebrnej Górze.

TRASA: ul. Józefa - Bulwary Wiślane - Kościół Paulinów na Skałce - Wawel - Salwator - Kopiec T. Kościuszki - ul. Lisia - Las Wolski - ZOO - Kopiec J. Piłsudskiego - Kościół i Klasztor Kamedułów - (rozszerzona trasa - Kryspinów) - Zakamycze - Chełm - Wola Justowska - Błonia - Bulwary Wiślane - ul. Józefa.

SZLAK TYNIECKI
Ilość kilometrów: 20-25 km

Zaczyna
się w centrum miasta i przenosi się w mniej zamieszkałe tereny Krakowa. Pierwszą atrakcją na tej trasie jest malowniczy Zakrzówek ? dawny kamieniołom wapienny. Obecnie kamieniołom zalany jest przez krystalicznie czyste wody wypływające z podziemnych źródeł. Dookoła rozpościera się park zwanym Skałkami Twardowskiego. Następnie trasa biegnie do Tyńca. Celem wycieczki jest mający prawie tysiącletnią historie, pięknie usytuowany nad Wisłą, Klasztor Benedyktynów w Tyńcu.

TRASA: ul. Józefa - Bulwary Wisły - Most Dębnicki - Zakrzówek - ul. Zielna - ul. Do Groty - ul. Tyniecka - ul. Widłakowa - (Czerwony Szlak rowerowy) - Tyniec - Bielany-1 - Wola Justowska - Błonia - Bulwary Wisły-? ul. Józefa-2 - ul. Księcia Józefa - Salwator - Bulwary Wisły - ul. Józefa.