poniedziałek, 27 marzec 2017

Fundacja na Rzecz Chorych na SM - Zasady wypożyczenia

Aby wypożyczyć rower należy:
  1. Przedstawić dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), z którego pracownik wypożyczalni spisze dane.
  2. Zapłacić z góry opłatę za wypożyczenie roweru według cennika (można zapłacić gotówką lub kartą kredytowa).
  3. Zostawić w wypożyczalni kaucję w wysokości 200 złotych za każdy wypożyczony rower. Kaucja może być zostawiona w gotówce lub zablokowana na karcie kredytowej.
  4. Podpisać się na karcie wypożyczalni, potwierdzając warunki zawarcia umowy wypożyczenia roweru.
Grupa formalna występująca pod nazwą firmy lub organizacji może wypożyczyć rowery zawierając umowę z wypożyczalnią. Do zawarcia umowy niezbędne jest posiadanie pieczątki firmowej. Umowę zawiera się z dwoma przedstawicielami grupy, którzy posiadają przy sobie dowody osobiste. W przypadku wypożyczenia rowerów na umowę kaucja, którą należy zostawić w wypożyczalni wyniesie od 200 do 400 zł, w zależności od ilości wypożyczanych rowerów. Wypożyczenie grupowe należy wcześniej zapowiedzieć osobiście lub telefonicznie, aby usprawnić wydanie dużej liczby rowerów przez ich wcześniejsze przygotowanie.
Jeżeli pracownik wypożyczalni uzna klienta za niewiarygodnego, bez uzasadnienia może mu
odmówić wypożyczenia roweru.
Rower należy zwrócić do wypożyczalni w terminie deklarowanym i opłaconym. Zwrot roweru po terminie opłaconym spowoduje pobranie dopłaty.
W przypadku, gdy rower nie zostanie zwrócony w oznaczonym terminie pracownik wypożyczalni wyśle do klienta pismo z upomnieniem o zwrot roweru. Jeżeli po tygodniu od deklarowanego terminu zwrotu klient nie zwróci roweru, zostawiona kaucja będzie przyjęta jako przychód wypożyczalni (zadośćuczynienie za poniesioną stratę), a kradzież roweru zostanie zgłoszona policji.
W przypadku, gdy klient zwróci rower uszkodzony pracownik wypożyczalni oceni szkodę i poprosi klienta o zapłacenie kwoty równej oszacowanemu kosztowi naprawy. Klient może odmówić zapłaty i przedstawić własną wycenę szkody. W przypadku braku porozumienia w sprawie kosztu naprawy, sporządza się protokół, który będzie stanowił podstawę dla wniesienia sprawy do sądu konsumenckiego.