Informacja na temat aktualnej sytuacji w Fundacji

W KRAKOWIE NA TEMAT AKTUALNEJ SYTUACJI W FUNDACJI

Szanowni Podopieczni Fundacji im. Błogosławionej Anieli Salawy,

w nawiązaniu do oświadczenia Zarządu Fundacji z dnia 7 lutego 2024 r., oraz
w odpowiedzi na Państwa liczne pytania  i wątpliwości informujemy,:

- Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie nadal posiada status organizacji pożytku publicznego,

- jednak nie widnieje  na  liście organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do zbierania 1,5% podatku za 2023 r., z uwagi na sytuację, do której odniósł się Zarząd w oświadczeniu z dnia 7 lutego 2024 r. .

W związku z powyższym, wszystkie osoby posiadające w Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie subkonta nie mogą zbierać 1,5% podatku w obecnym okresie rozliczeniowym PIT wykorzystując KRS Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie. Mogą Państwo natomiast w dalszym ciągu korzystać ze środków dotychczas zgromadzonych na subkontach na dotychczasowych warunkach.

Fundacja podjęła współpracę z Biurem Rady Głównej Polskiego Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, z siedzibą w Warszawie gdzie istnieje możliwość przystąpienia do programu subkont „Program Leczenia, Rehabilitacji i Wsparcia (PLRiW)” . Posiadacze subkonta w Fundacji im. bł A. Salawy w Krakowie mogą w Biurze Rady Głównej PTSR bez problemu założyć subkonto i zbierać na nim 1,5% podatku w obecnym okresie rozliczeniowym za 2023 r. Należy jedynie podpisać Porozumienie o założeniu subkonta z Biurem Rady Głównej PTSR z siedzibą ul. Nowolipki 2A, 00-160 Warszawa. Aby wszystko przebiegało właściwie, po założeniu subkonta w Biurze Rady Głównej PTSR, posiadacze subkont muszą poinformować potencjalnych darczyńców, by Ci, przekazując 1,5% wpisywali KRS Biura Rady Głównej PTSR: 0000083356.

Wszelkie informacje możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu Biura RG PTSR +48 535 535 437 lub na Infolinię : +48 22 127 48 50, a tak że mailowo e-mail mam.szanse@ptsr.org.pl

Zarząd Fundacji podjął również rozmowy z innymi Fundacjami, które podjęłyby z nami współpracę co do możliwości podpisania z Państwem umów na prowadzenie subkont. O czym niezwłocznie poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

Ponadto Zarząd ponownie zapewnia, że podejmie  wszystkie możliwe kroki, aby w następnym roku podatkowym taka sytuacja się nie powtórzyła i Fundacja jak najszybciej została przywrócona do wykazu organizacji uprawnionych do zbierania 1,5% podatku.

Informacja na temat aktualnej sytuacji w Fundacji

Pozostałe informacje

26 kwietnia 2024
Apelujemy o pomoc i wsparcie dla Pani Joanny Dębskiej . Przez długi czas pomagała z ogromnym zaangażowaniem osobom chorym i samotnym - podopiecznym Fundacji. Teraz sama bardzo potrzebuje pomocy .
26 kwietnia 2024
Szanowni Państwo, Informujemy, iż dnia 2 maja 2024 roku biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu od 06.05.2024 r.
19 lutego 2024
W związku z brakiem możliwości przekazania 1,5% podatku za rok 2023 na naszą Fundację oraz jej podopiecznych przedstawiamy instrukcję oraz najczęściej zadawane pytania co należy dalej zrobić. INSTRUKCJA DLA PODOPIECZNYCH
12 lutego 2024
INFORMACJA ZARZĄDU FUNDACJI IM. BŁOGOSŁAWIONEJ ANIELI SALAWY W KRAKOWIE NA TEMAT AKTUALNEJ SYTUACJI W FUNDACJI Szanowni Podopieczni Fundacji im. Błogosławionej Anieli Salawy, w nawiązaniu do oświadczenia Zarządu Fundacji z dnia